"Csak azok előtt tárul fel az élet szépsége akik ismerik a másokért élő életet!" Király

Dia1Dia2

Intézményünkben sajátos nevelésű igényű tanulók szakiskolai nevelése-oktatása is folyik. Szakiskolánkban a képzés a 2022-23 tanévben  1+2 éves képzési szerkezetben cukrászsegéd, szakácssegéd, illetve 1+4 éves épület- és szerkezetlakatos  és cukrász szakmában szerveződik.

2 évfolyamos szakiskolai képzés (részszakképesítés); szakiskolai kerettantervi adaptáció, sajátos nevelési igényű, nem értelmi fogyatékos tanulók számára, SNI típusa: tanulásban akadályozott (st); az első idegen nyelv(ek) a(z) német nyelv; felvétel kizárólag a sajátos nevelési igényt megállapító szakértői bizottsági szakvélemény alapján; a tanulmányi területre enyhe értelmi fogyatékos tanulók is jelentkezhetnek; könnyűipar szakmacsoport; a szakképzési évfolyamok és a szakmai és vizsgakövetelmények teljesítése után tervezett kimenet a következő szakképesítés(ek) megszerzése.

4 évfolyamos szakiskolai képzés (szakképesítés); szakiskolai kerettantervi adaptáció, sajátos nevelési igényű, nem értelmi fogyatékos tanulók számára, SNI típusa: tanulásban akadályozott (st); az első idegen nyelv(ek) a(z) német nyelv; felvétel kizárólag a sajátos nevelési igényt megállapító szakértői bizottsági szakvélemény alapján; a tanulmányi területre enyhe értelmi fogyatékos tanulók is jelentkezhetnek; gépészet szakmacsoport; a szakképzési évfolyamok és a szakmai és vizsgakövetelmények teljesítése után tervezett kimenet a következő szakképesítés(ek) megszerzése.

Indítandó képzéseink a 2022/2023-es tanévben:

A meghirdetett szakmacsoportok esetében szakképző évfolyamba is lehet csatlakozni, előkészítő évfolyammal rendelkező tanulóknak. A belépés feltétele a szakértői bizottság által kiállított szakvélemény.

Képzési időtartam 1 + 4 év:

0001 Szakács - Ágazati besorolás: turizmus-vendéglátás

0002 Cukrász - Ágazati besorolás: turizmus-vendéglátás
0003 Épület- és szerkezetlakatos - Ágazati besorolás: gépészet

0004 Cukrászsegéd - Ágazati besorolás: turizmus-vendéglátás

2 évfolyamos részszakképesítés az előkészítő évfolyam után:

0005 Szakácssegéd - Ágazati besorolás: turizmus-vendéglátás
0006 Lakástextil- készítő - Ágazati besorolás: Kreatív
0007 Textiltermék-összeállító - Ágazati besorolás: Kreatív
0008 Bolti előkészítő - Ágazati besorolás: Kereskedelem
0009 Számítógépes adatrögzítő - Ágazati besorolás: Gazdálkodás és menedzsment

A képzés közismereti, szakmai elméleti és iskolai tanműhelyi, tankonyhai gyakorlatból áll. Az első tanév végén ágazati alapvizsgát tesznek a tanulók, sikeres eredményt követően gazdálkodó szervezeteknél munkaszerződéssel vehetnek részt a gyakorlati oktatásban.