"Csak azok előtt tárul fel az élet szépsége akik ismerik a másokért élő életet!" Király

Dia1Dia2

Intézményünk 1980-ban kezdte meg működését. A fenntartó az épületet diákotthonnak alakította ki.

1986-1988-ig tartott az átépítése, amellyel sikerült megfelelni az akkori követelményeknek; Általános Iskola és Diákotthon lettünk, ahol sajátos nevelési igényű gyermekek és fiatalok oktatását, nevelését végeztük. 1993-ban intézményünk profilja speciális óvodai ellátással és logopédiai szakszolgáltatással bővült.

1998-tól iskolánk feladatai ismét megváltoztak a Pedagógiai Programunkban leírtaknak megfelelően, mely magába foglalta az óvodát, általános iskolát, speciális szakiskolát, gyermekotthont, valamint a kollégiumi ellátást. Szakszolgálati tevékenységünk logopédiai ellátásra és korai fejlesztésre irányult.

2000-től intézményünk akkreditált felnőttképzési intézményként működik, így az iskolarendszerű szakképzésen túl felnőttek, érettségizettek szakmai képzését is végezzük esti tagozatos formában.

2006-ban módszertani intézmény lettünk. Kistérségi megállapodás, illetve igény szerint a körzetben gyógypedagógiai tanácsadást, korai fejlesztést és gondozást látunk el. Ezen kívül ellátjuk a képzési kötelezettség és a logopédiai szolgáltatás feladatait.

2009 tavaszán megvalósult az intézmény teljes akadálymentesítése, így a látássérült és mozgáskorlátozott személyek számára is megközelíthetővé, használhatóvá vált.

2012. január 1-től intézményünk fenntartója a Bács-kiskun Megyei Intézményfenntartó Központ lett. Ekkor intézményünk új nevet vett fel: Duna Menti Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Általános Iskola, Speciális Szakiskola, Kollégium és Gyermekotthon.

2013. április 1-től intézményünk fenntartója és működtetője a Kunszentmiklósi Tankerület.
2014. február 1.-től a Kecskeméti Tankerület.
2017. január 1.-től a Kiskőrösi Tankerülethez tartozunk.